Užívateľské meno: Heslo:
Strana: 1
Autor
Názov témy: Často Opakované Otázky
popularHoGoMuž
Administrator
315 príspevok
Zobraziť profil
Často Opakované Otázky
1. príspevok - 2010.09.02. 18:11:05
V prípade ak máš hocijaký problém alebo otázku,

1.) Prečítaj pravidlá hry a F.A.Q. na hlavnej stránke hry (ľavá strana)!
2.) Ak si nenašiel odpoveď, prečítaj rozsiahlejšie Často Opakované Otázky tu dole!
3.) Ak si ešte stále nenašiel odpoveď, použi hľadanie tu na fórume (hore na stránke: rýchle vyhľadávanie)
4.) Ak máš ešte stále otázku, napíš príspevok to témy Pomoc.

V prípade, že tvoja otázka sa týka kvízu, napíš príspevok to témy Kvíz a nie sem!

Kvíz
Téma kvíz >> O hodnotení kvízových otázok

Aliancie, studňa duší
Téma aliancie >> Základné informácie o alianciách

Informácie o zručnostiach

Pre pokročilých hráčov >> Zručnosti

Ak spustím lov a vypnem svoj počítač, bude lov pokračovať?
Áno, lov neprebieha na tvojom počítači, ale na serveri. Tvoj počítač len zobrazuje výsledok.

Ak preruším lov, stratím akčné body?
Nie, nestratíš, budú vrátené.

Stal som sa prémiovým členom, ale nedostal som žiadne akčné body navyše.
Prémiové členstvo Ti nedá akčné body okamžite, dáva Ti +25% akčných bodov každý deň v týždni. Čiže každý deň dostaneš 37 AB namiesto 30. Výnimka: ak si prémiové členstvo zakúpiš hneď po spustení hry, dostaneš +7 AB okamžite.

Ako často dostávam akčné body?
Akčné body dostávaš postupne počas celého dňa, čiže raz za 48 minút.

Musím uloviť 3 drobné netvory, ale neviem nájsť ani jeden.
Buď trpezlivý, skôr či neskôr sa začnú objavovať.

Čo znamená, že maximálny počet akčných bodov je 400 namiesto 250?
Hráči dostávajú 30 (prémiový hráči 37) akčných bodov každý deň. Aj keď ich nepoužiješ, nestratia sa, môžeš ich zbierať. 250 znamená, že keď sa neprihlásiš približne 8 dní, nestratíš ešte nič, ale keď sa neprihlásiš dlhšie, začneš strácať akčné body. Hráči s prémiovým členstvom môžu zbierať akčné body až 11 dní. Ak niekomu vyprší prémiové členstvo a mal 400 AB tak ich počet bude automaticky znížený na 250.

Nemôžem zvyšovať zručnosť alebo vlastnosť. V čom môže byť problém?
V 99% je dôvodom nedostatok duševnej energie. Ak je znak (+) za vlastnosťou alebo zručnosťou šedá, tak nemáš dosť DE. Skontrolovať to vieš jednoducho posunutím myšky nad (+) a potrebné množstvo na zvýšenie vlastnosti / zručnosti bude zobrazené automaticky. Ak sa (+) zmení na zelenú, tak si už nazbieral dosť DE.

Kde nájdem detailné informácie o vlastnostiach?
Detailné vzorce k vlastnostiam nie sú verejne prístupné. Pre hráča musí stačiť to, čo vie nájsť v popise hry.

Ako je možné, že som bol porazený hráčom, ktorý má výrazne nižšiu sumu vlastností, slabšie predmety, kým ja mám prémiové predmety kúpené za prakamene?
Ak sa stretnú v súboji hráči s identickými parametrami, tak ich šance sú vyrovnané: 50 na 50. Toto je zmenené vlastnosťami, predmetmi (ktoré v skutočnosti tiež menia vlastnosti) a úrovňami hráčov. Nakoľko je hra plánovaná na dlhú dobu, 4-5 rozdielov vo vlastnostiach a bonusy, ktoré sú spôsobené niekoľkými predmetmi na nízkej úrovni nezmenia tých 50% na 100%, skôr len na 60%, čiže z 10 súbojov ešte stále prehráš 4. Na vyšších úrovniach môžu síce existovať výraznejšie rozdiely medzi hráčmi, ale nikdy nebudeš mať 100%-nú šancu na víťazstvo, stále môžeš minúť svoj cieľ a tvoj slabý protivník úspešne udrieť. Samozrejme ak by si na 20. úrovni zaútočil na hráča na 1. úrovni, tak by si vyhral, ale v hre nie je takáto možnosť.

Ako viem premeniť vyhorené prakamene na pravé?
Keď si nakúpiš pravé prakamene, vyhorené sa premenia tiež na pravé. Prečítaj si pomoc k vyhoreným prakameňom.

Prečo nemôžem predať zbraň, ktorý používam?
Nemôžeš predať tú zbraň, ktorú práve používaš, jedine ak začneš používať druhú, nemôžeš predsa bojovať a holými rukami. Tak isto nemôžeš odložiť ani iný predmet, vieš si ich jedine vymeniť za druhý. Na druhej strane iné predmety vieš predať aj v tom prípade, ak ich používaš.

V prípade ak predám prémiový predmet, dostanem naspäť prakamene?
Bohužiaľ nie.

Ako viem fókusový kryštál vybrať z nejakého predmetu a vložiť ho do iného?
Nie je to možné. Vieš len vymeniť fókusový kryštál (ale v tom prípade sa pôvodný stratí).

Ako viem použiť kúzlo, ktoré som si zakúpil?
Musíš si ho vybrať tak isto ako hocijaký iný predmet: stačí na neho kliknúť na karte postavy.

Môžem si svoju postavu vystrojiť tak, že v súboji nepoužijem kúzlo oproti inému Vládcu Osudu?
Nie je to možné. Môžeš si zakúpiť neskôr silnejšie kúzlo a použiť slabšie v prípade, ak chceš ušporiť manu.

Nastavil som si vlastný obrázok (mám prémiové členstvo), ale ono sa nezobrazilo.
Na odsúhlasenie obrázku treba trochu času, buď prosím Ťa trpezliví.

Kúpil som si jeden ozdobený obojok, ale neviem ho nikde nájsť. Čo sa stalo?
Obojok vieš použiť na vystrojenie zajatého a skroteného zvieraťa, podobne ako vkladáš fókusový kryštál do predmetov. Ak nemáš skrotené zviera, tak ho nevieš použiť. Samozrejme ho ešte stále vieš predať priekupníkovi duší.

Ako viem nájsť Drakina / vedúceho kmeňa
Existuje pár takých úloh, ktoré vieš splniť len po dosiahnutí určitej úrovne pomocou legendy.

Ako viem zajať a skrotiť zviera?
Musíš dosiahnuť 4. úroveň, aby si sa mohol naučiť zručnosti. Potom sa musíš naučiť zručnosť pripravenia pascí, k čomu je potrebné mať zručnosť učenia na 3. úrovni. Potom už môžeš zajať zvieratá počas lovu, ich maximálny počet závisí od zručnosti. Aby si mohol niektoré zviera skrotiť, musí sa naučiť zručnosť krotenia (4. úroveň zručnosti učenia).

Prečo bola moja kvízová otázka ohodnotená ako Zlá?
Na fórume v časti sťažnosti si prečítaj tému Hodnotenie kvízových otázok. Ak aj potom budeš mať ešte otázku, polož ju v téme Kvíz.

Zvíťazil som nad iným Vládcom Osudu v súboji a predsa som dostal len 0 XP. Prečo?
Pred súbojom pri mene každej postavy vidíš jedno percento. 100, 80, 40 prípadne 20. Toto percento závisí od toho, koľkí na neho útočili poslednú hodinu. Čím viacerí, tím menej duševnej energie a skúseností získaš ak vyhráš. Ak je to číslo 80, tak len 80% bežného množstvo, ak 60 tak 60%, atď. Ak by si po niekom mal normále dostať 1 XP a útočil si keď bol na 40%, tak nedostaneš nič, lebo ak zaokrúhlime 0,4 tak dostaneme 0.

Dokončil som jednu úlohu, ale systém mi ju nechce uznať. Prečo?
Veľa hráčov spraví tú chybu, že si úlohu zabudnú aktivovať! Musíš na úlohu kliknúť, aby bola aktívna.

Čo sa stane ak aktivujem studňu duší?
Po dokončení studne duší v ponuke Iné sa objaví tlačítko Aktivovanie studne duší. Netreba sa báť od stlačenia, po kliknutí sa ešte nič nestane, len sa zobrazí stránka s popisom: prečítaj si ho!

Kedy bude spustený 2. svet?
Hra má momentálne len jeden svet, ďalší bude spustený ......... .Nakoľko na jednom svete môže mať každý len jednu postavu, takto sa naskytne možnosť spustiť na ďalšom svete ešte jednu postavu.

Môžeme hrať dvaja z toho istého počítača?
Ak jeden hráč ovláda viac postáv, algoritmy v systéme to zistia a postava môže byť dočasne alebo aj natrvalo zablokovaná. Ak hráte viacerí z jedného počítača a nechcete, aby sme si mysleli, že hrá len jeden hráč, tak dávajte pozor na to, aby ste na seba neútočili navzájom, neútočili na rovnakú postavu a podľa možnosti nevstúpte do tej istej aliancie.

Odporučil som niekomu hru, ten si zaplatil za prakamene, ale u mňa sa prakamene predsa neobjavili. Prečo?
Duševnú energiu a prakamene za odporúčania pripisuje systém raz denne, v noci.

Viem svoje prakamene vrátiť alebo ich previesť inému?
Momentálne na to nie je žiadna možnosť (prečítaj si Podmienky použitia).

Ako si viem vymazať postavu z hry?
Tlačítko nastavenia: vymazanie postavy. Pozor, je to definitívne, nie je to možné odvolať!

Je nejaká možnosť poslať v rámci aliancie správu pre každého?
Vieme o tom, že v iných hrách je takáto možnosť, ale má takú výraznú nevýhodu, že každý potom komunikuje cez túto hromadnú správu a nepoužíva sa fórum. V tejto hre je systém správ určený na osobnú komunikáciu, na verejné veci slúži fórum aliancie.

Nedostal som duševnú energiu za jeden lov!
Jedná sa o veľmi zriedkavú synchronizačnú chybu v systéme, ktorá zapríčiní, že sa neprirátajú získané skúsenosti a duševná energia. Našťastie to pre teba neznamená žiadnu škodu, lebo v takomto prípade neodráta ani akčný bod. Chybu samozrejme opravíme (len tá oprava nie je jednoduchá).
Tento príspevok bol zmenený užívateľom HoGo v čase 2010.09.02. 18:16:39
Body: 7.23
Strana: 1