Užívateľské meno: Heslo:
Strana: 1
Autor
Názov témy: Aréna obľúbencov
much likedruqpert
Administrator
684 príspevok
Zobraziť profil
Aréna obľúbencov
1. príspevok - 2016.09.26. 12:21:02
Je čas vziať svojich obľúbencov do boja. Najprv si zvoľ 3 obľúbencov a vytvor tím. Ak im dáš hnedé mytokronity, získajú "bojovú" schopnosť. Potom ich prihlás do súboja. Po prvom prihlásení musíš mať vždy aspoň jedného bojujúceho obľúbenca!

Schopnosti obľúbenca
Výkon obľúbenca v aréne závisí od dvoch vecí: ich vlastností a ich výbavy. Vlastnosti môžete zvyšovať na lište vlastností obľúbencov. Pre zvyšovanie vlastností potrebujete diránium. Diránium sa dá získať v súbojoch obľúbencov. Počiatočná hodnota vlastností obľúbencov je nastavená na 20 a žiadna z nich nemôže prevýšiť ich "bojovú" vlastnosť. Preto použitím hnedých mytokronitov musíte zvýšiť hodnotu bojovej schopnosti na 21, kým budete schopní zvyšovať ostatné vlastnosti o 1!

Vlastnosti poväčšine fungujú ako vlastnosti v hre. Útok zvyšuje šancu na zásah vo fyzickom súboji, obrana ho zase znižuje. IQ zvyšuje šancu zásahu kúzlom, mágia znižuje. (Toto funguje inak, mágia u obľúbencov nezvyšuje maximum many, ale pomáha ochrániť pred časťou poškodenia.) Sila zvyšuje fyzické poškodenie, taumaturgia magické zranenie. Podobne ako u vládcov osudu vs súboj obľúbencov šťastie ovplyvňuje minimálnu a maximálnu šancu fyzických a magických útokov. Takže ak útok-obrana a IQ-mágia protivníkov je približne rovnaká, potom účinok šťastia bude nepatrný, až bezvýznamný, okrem prípadov, keď jedna skupina má omnoho väčšiu hodnotu, potom takmer vždy trafí, alebo naopak takmer nikdy netrafí protivníka. Okrem toho šťastie ovplyvňuje aj to, kto začne súboj ako prvý. Zdravie ovplyvňuje body života obľúbenca.

Výbava obľúbenca
Výbavu na obľúbencov do arény si môžete zakúpiť u priekupníka obľúbencov. Na nákupy si musíte zameniť trosky khesona na fókusy. Tiež je možné zakúpiť zlatý fókus za prakamene. Zámena za fókusy je nevratný proces, preto si vopred premyslite, či chcete trosky ozaj zameniť. Fókusy nie je možné zameniť späť na trosky khesona!
Predmety nakupujete za fókusy. Najlepšiu výbavu získate za zlatý fókus. Zastarané predmety sa dajú predať, ale získate za nich jeden menší predmet, ako je nákupná cena. Ak napríklad predáte žiariacu šabľu úrovne 9, získate 2 zlaté fókusy a musíte pridať ešte 2 aby ste si mohli kúpiť žiariacu kopiju úrovne 13. Avšak ak ste si kúpili dimenzionálne zbrane za bronzový fókus už predtým, potrebujete 4 zlaté fókusy, aby ste zakúpili nový predmet.

Priebeh súboja
Obľúbencov do súboja zapojíte pomocou tlačidla "Aréna obľúbencov" v ľavej časti menu. Protivníka si zvolíte akéhokoľvek, nezávisle od jeho úrovne.
V každom kole obľúbenci útočia na náhodného nepriateľa. V prvom kole použijú kúzlo (ak majú nejaké priradené), v kolách 2 až 4 používajú zbrane. Víťazom sa stáva postava, ktorá pošle viac obľúbencov protivníka k zemi. Ak je počet porazených obľúbencov rovnaký, potom sa víťazom stáva ten vládca ktorý spôsobil dohromady viac poškodenia súperovi. Po súboji všetci obľúbenci obnovia svoje zdravie doplna aj ak boli omráčení.
Tento príspevok bol zmenený užívateľom ruqpert v čase 2016.09.26. 12:22:21
Body: 7.54
Strana: 1